• Sosyal Medya:
Kombi Bakımı Nasıl ve Kaç Yılda Bir Yapılmalı?
5 Şubat 2020 Çarşamba

Kombi Bakımı Nasıl ve Kaç Yılda Bir Yapılmalı?

Her yıl kış mevsimi gelmeden önce kombilerin temizlik ve düzenli bakımının yaptırılması gerektiği bilinmektedir. Peki, kombi bakımı nasıl yapılır ve kombi bakımı kaç yılda bir olmalıdır? Cevabı merak edenler yazımızın detaylarına bakabilirsiniz...

Kombi bakımları aksatılmadan yılda bir defa yapılması gerekmektedir. Kombi bakımlarını yapılması pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajların başında tabi ki doğalgaz faturaları gelmektedir. Ayrıca su ve gaz kaçaklarından doğacak sorun ve arızalarında önüne geçmiş olursunuz. Arızalanan bir kombinin masrafları çok ciddi olabilmektedir. Hatta bazı durumlarda bu arızalar o kadar ciddi olur ki yeni kombi almanız gerekebilir. Bu gibi durumların yaşanmaması için yıllık bakımlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kombinin yıllık bakımı ilk olarak suyu ısıtma seviyesine bakılarak yapılır. Bu işlemden sonra bağlantı yerlerinde bir su sızıntısı olup olmadığına bakılır. Bu adımlar yapıldıktan sonra tozlanma ve kir durumuna bakılır ve temizlenir. Yanma odası adı verilen brülör isimli parçalar temizlenir. Mevcut elektrik bağlantı noktaları kontrol edilerek kaçak olup olmadığına bakılır. Yanma sonucunda oluşacak sıkıntılar için bulunan fanlar kontrol edilmelidir. Genişleme tankının kontrolleri yapılmalıdır. Peteklerde ki suyun tekrar dönüş yaptığı bölümde ki filtreler temizlenerek kombi bakımı yapılmış olur.

Viessmann Mardin Yetkili Teknik Servisi | Tel: +90 482 462 2671
  • Sosyal Medya:

Üzgünüz! Ulaşmaya Çalıştığınız Sayfa Mevcut Değil.

Sayfa yayından kaldırılmış veya hatalı sayfa adresi tıkladınız.

Ana Sayfaya Git